Yağmuru sevmeliyiz çünkü…

Vücudumuzun negatif iyon faydaları için yağmur’a ihtiyaç duyduğunu biliyor muydunuz?

Bugün yağmurlu bir güne uyandık, ben yağmuru kar kadar olmasa da seviyorum ama aramızda sevmeyenler de vardır eminim. Peki siz, vücudumuzun negatif iyon faydaları için yağmur’a ihtiyaç duyduğunu biliyor muydunuz?

Negatif iyonlar, negatifin pozitif anlama geldiğini hatırlayabildiğim tek örnektir belki de. Evet doğru. Negatif iyonlar çok iyi bir şey ve sağlığımız üzerinde net pozitif etkiye sahipler.

Negatif iyonlar, yağmur gibi hareketli su içeren ortamlarda olduğumuz zaman teneffüs ettiğimiz tatsız, kokusuz ve görünmez moleküllerdir. Negatif iyonlar kan dolaşımına ulaştıklarında, stres atmak, depresyonu hafifletmek ve hatta enerjimizi artırmak için biyokimyasal reaksiyonlar ürettikleri düşünülmektedir.

Columbia Üniversitesi, kış mevsiminin kronik depresyondaki insanlar üzerindeki etkilerini görmek için negatif iyon jeneratörleri kullanan bir araştırma yapmış. Çalışma bu jeneratörlerin depresyonu, antidepresan kadar rahatlamasına yardım ettiğini gösteriyor…

Bir başka deney ise, Kudüs Üniversitesi’nde farmakoloji bölüm başkanı Felix Sulman’nın, 20 ila 65 yaşları arasındaki erkek ve kadın denekleri kullanarak negatif ve pozitif iyonlarla yaptığı deneydir.. Denekler ilk olarak , pozitif iyonları içeren bir odaya konulduklarında, sinirli ve yorgun oldukları gözlemlenmiş. Daha sonra aynı grup, negatif iyonlar içeren bir odaya konulduklarında, beyin dalgalarında artışlar, fiziksel, duygusal uyanış ve rahatladıkları kayda geçmiş. Her iki durum sonrası deneklerin uyanıklıkları ve çalışma kapasiteleri çeşitli yollarla test edilmiş. Sonuç, negatif iyon seviyelerine maruz kaldıklarında ve hemen sonrasında tüm deneklerin testlerden daha yüksek puan aldığı olmuş.

Bir dahaki sefere yağmur yağdığında ıslanmak  istemediğiniz de  tekrar düşünün, kollarınızı gökyüzüne açın ve şöyle söyleyin”Merhaba, negatif iyonlar, hoş geldiniz ve sihrinizi yapın!”.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s